Bugojanska Iskra ubjedljivo sa Krivajom

Rukometaši bugojanske Iskre u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su novu domaću pobjedu, ovaj put nad ekipom Krivaje, rezultatom 29:21 (15:9).

Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koji su do sedme minute susreta imali prednost od tri gola razlike 3:0. Domaćini nisu ispuštali prednost stečenu na samom početku, a svoj prvi pogodak rukometaši Krivaje postižu tek u osmoj minuti susreta.

U 14. minuti domaćini su već bili na plus pet pogodaka prednosti 7:2, te do kraja prvog prednost domaće ekipe nije jenjavala. Na pauzu se odlazi kod rezultata 15:9.

U nastavku susreta rukometaši Iskre su nastavili u dobrom ritmu te su na kraju slavili zasluženu pobjedu rezultatom 29:21.

Iskru su do pobjede vodili Čekić Miloš sa osam, Ljutić Arman sa sedam te Čičkušić Benjamin sa šest postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Bašić Haris i Mehić Eldar sa po četiri postignuta pogotka.

MRK Iskra – RK Krivaja 29:21 (15:9)

KSC Bugojno – 27.3.2021., Sudije:  Božić Zdenko i Slipac Borislav, Delegat: Suljević Samir
Sedmerci: MRK Iskra 4/2, RK Krivaja 4/2, Isključenja: MRK Iskra (16 minuta), RK Krivaja (12 minuta)

MRK Iskra: Polić Rijad, Bostan Amir 3, Ljutić Arman 7, Zukić Ahmed, Rušpić Amar, Šupić Nihad, Ražnatović Sava 2, Ismar Kahrić, Čičkušić Benjamin 6, Čekić Miloš 8, Malkić Edib, Halilović Edin, Janković Lazar 3, Trener: Šahman Amir

RK Krivaja:  Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar, Bašić Haris 4, Velić Deni 2, Salkić Ismir 2, Mehić Eldar 4, Sinanović Edin 2, Alić Amir 1, Faljić Adin 1, Omerović Jasmin, Kovačević Danis, Abdurahmanović Sedžad 2, Mehinagić Mirza, Džakmić Amel 3, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan