Rukometaši dobojske Sloge u okviru trećeg kola Premijer rukometne lige Bosne i Hercegovine večeras su na gostovanju u Zavidovićima savladali ekipu Krivaje, rezultatom 30:34 (12:17).

Blijedo izdanje domaće ekipe u prvom poluvremenu iskoristila je gostujuća ekipa koja je do poluvremena uspjela napraviti prednost od pet golova razlike.

Nisu domaćini imali ni sreće u prvom dijelu, sa tri promašena sedmerca i nekoliko u bunar baćenih lopti, dopustili su Dobojlijama da se odlijepe. Kasnije će se ispostaviti da su upravo greške sa početka susreta bile presudne u večerašnjem susretu.

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga, u sedmoj minuti susreta gosti odlaze na plus dva gola prednosti 5:7. Imali su domaćini priliku za poravnanje rezultata ali u 18. i 21. minuti Krivaja nije iskoristila sedmerce, što gosti kažnjavaju pa u 21. minuti odlaze na plus četiri gola prednosti.

Do kraja prvog poluvremena ekipa Sloge uspjela je sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:17.

U nastavku dosta bolja igra domaće ekipe. Gosti su uspjevali da se odbrane sve do 51. minute kada domaća ekipa stiže na samo gol zaostatka 26:27. Ipak, serijom 0:4, do 56. minute gostujuća ekipa rješava pitanje pobjednika. Do kraja domaćini uspjevaju smanjiti zaostatak za konačnih 30:34.

Slogu su do pobjede vodili Stanković Vladimir sa osam te Đurđević Vladan sa sedam postignutih pogodaka. Po pet su dodali Bubić Arsenije i Perović Marko.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Bašić Haris sa osam te Sinanović Edin sa sedam postignutih pogodaka. Pet je dodao Abdurahmanović Sedžad.

Krivaju u narednom kolu očekuje gostovanje u Tuzli kod ekipe RK Sloboda, dok će Sloga na domaćem terenu ugostiti ekipu Iskre.

­­­­­­­­­­RK Krivaja – MRK Sloga Doboj 30:34 (12:17)

SD Zavidovići – 14.10.2020., Sudije: Arnautović Nedim i Jović Aleksandar; Delegat: Rakar Miroslav
Sedmerci: RK Krivaja 6/3, MRK Sloga  1/0; Isključenja: RK Krivaja (6 minuta), MRK Sloga (12 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Čosić Adin, Amitović Amar, Bašić Haris 8, Velić Deni 1, Mehić Eldar 2, Sinanović Edin 7, Alić Amir 1, Salkić Ismir 1, Faljić Adin 3, Omerović Jasmin, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 5, Mehinagić Mirza, Džakmić Amel 2, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

MRK Sloga: Bogdanović Milutin, Iunin Artem 1, Đurđević Vladan 7, Ristić Danilo, Mišanović Branko, Černov Gleb 2, Stanković Vladimir 8, Kayumov Rashit, Knežević Nikola 1, Zekić Vukašin, Gavrić Srđan 4, Stojanović Radomir, Bubić Arsenije 5, Miličević Dušan 1, Perović Marko 5, Bojanović Božidar, Trener: Kelentrič Mario