Jasmin Hadžihasić neriješiva eningma rukometašima Konjuha, Krivaja slavila u Živinicama

Rukometaši Krivaje u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su na gostovanju u Živinicama nad ekipom RK Konjuh, rezultatom 31:32 (15:16).

U susret bolje ulaze domaći rukometaši koji već na samom početku dolaze do prednosti od dva gola razlike, 2:0. Uspjeli su „Stolari“ sačuvati prednost sve do desete minute kada gosti iz Zavidovića dolaze do poravnanja rezultata 5:5, a potom i do prednosti.

Rukometaši Krivaje sve do kraja prvog dijela uspjeli su sačuvati prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus tri 10:13, u 21. minuti, da bi domaćini do poluvremena smanjili zaostatak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:16.

Početkom drugog dijela dosta bolja igra domaće ekipe koja u 34. minuti dolazi do preokreta rezultata 18:17, a samo minutu kasnije Konjuh ima i plus tri 20:17.

Krivaja se ne predaje pa sredinom drugog dijela dolaze do poravnanja i novog preokreta. Vođeni sjajnim golmanom Jasminom Hadžihasićem, Krivaja uspjeva sačuvati prednost do  kraja susreta, za konačnih 31:32.

Osim Hadžihasića koji je uspio sakupiti fenomenalnih petnaest odbrana, raspoloženi su bili i Amar Amitović sa osam te Sedžad Abdurahmanović sa sedam postignutih pogodaka. Adin Faljić dodao je šest.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Nikola Grujić sa devet i Nermin Smajić sa šest postignutih pogodaka.

RK Konjuh – RK Krivaja 31:32 (15:16)

SD Živinice – 21.3.2021., Sudije: Božić Zdenko i Slipac Borislav, Delegat: Simić Siniša
Sedmerci: RK Konjuh 6/4, RK Krivaja 3/3, Isključenja: RK Konjuh (2 minute), RK Krivaja (10 minuta)

RK Konjuh: Bečić Adnan, Ahmetović Damir, Hamzić Kemal 4, Klopić Adi, Knezović Toni, Memić Semir 2, Dautović Sead 3, Jelić Milenko, Grujić Nikola 9, Đana Harun 1, Kamberović Adis, Pašalić Adi 4, Smajić Nermin 6, Modrić Mirza 2, Trener: Omerefendić Jasenko

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar 8, Bašić Haris 1, Salkić Ismir, Mehić Eldar 2, Sinanović Edin 4, Kovačević Danis, Alić Amir, Faljić Adin 6, Omerović Jasmin, Abdurahmanović Sedžad 7, Mehinagić Mirza 1, Džakmić Amel 3, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan