Rukometaši Krivaje u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, na domaćem terenu, savladali su ekipu MRK Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja, sa minimalnih 25:24 (13:13).

Domaći rukometaši bolje su ušli u susret. Nakon dvije početne greške, raspoloženi Abdurahmanović i Salkić, doveli su Krivaju na plus tri gola prednosti u četvrtoj minuti susreta 3:1. Sve do sredine prvog dijela ekipa Krivaje uspjevala je sačuvati prednost, kada gosti serijom 0:3 dolaze do poravnanja rezultata 7:7.

Nekoliko minuta kasnije, tačnije u 20. minuti, gosti dolaze i do preokreta te prvog vodstva u susretu 9:10. Domaćini se ubrzo vračaju i u 26. minuti ponovo imaju plus dva gola 13:11. Do kraja prvog dijela, gosti pogodcima Dedić Amera i Uljarević Radovana dolaze do poravnanja pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:13.

Početkom drugog dijela dosta bolja igra rukometaša Sloge, koji su do 41. minute bili na plus tri gola prednosti, kod rezultata 16:19. Nakon minute odmora koju je tražio trener domaće ekipe Adnan Đerzić, domaćini su konsolidovali redove te serijom 8:1, dolaze po prvi put na plus četiri gola prednosti, u 55. minut kod rezultata 24:20. Sjajni Halebić Anes, inaće prvi strijelac večerašnjeg susreta, ekipu Sloge vratio je u susret.

Pola minute prije kraja Krivaja je imala plus jedan 25:24, a gosti napad za remi. Ipak Sloga ne uspijeva realizovati napad, te na semaforu ostaje konačnih 25:24.

Krivaju su do pobjede vodili Abdurahmanović Sedžad i Salkić Ismir sa po šest postignutih pogodaka, dok su po tri dodali Mehić Eldar i Faljić Adin.

Na drugoj strani sjajni su bili Halebić Anes sa devet te Biljaka Goran sa sedam postignutih pogodaka. Odličan je bio i golman gostujuće ekipe Čaber Alen, koji je u ključnim trenucima susreta održavao rezultatski priključak Sloge.

RK Krivaja – MRK Sloga GV/Uskoplje 25:24 (13:13)

SD Zavidovići – 7.10.2020., Sudije: Berjan Dejan i Ilić Goran; Delegat: Marić Pero
Sedmerci: RK Krivaja 4/2, MRK Sloga  2/2; Isključenja: RK Krivaja (8 minuta), MRK Sloga (10 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar, Bašić Haris 2, Velić Deni, Marušić Dino, Mehić Eldar 3, Sinanović Edin, Alić Amir 1, Salkić Ismir 6, Faljić Adin 3, Omerović Jasmin 2, Abdurahmanović Sedžad 6, Mehinagić Mirza, Džakmić Amel 2, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

MRK Sloga: Destanović Selmir, Biljaka Goran 7, Halebić Anes 9, Boškić Branko, Demirović Ajdin, Dedić Amer 3, Gudić Adem, Ljutić Arman, Čaluk Haris, Bodrušić Ivano, Čaber Alen, Pokvić Mesud 1, Simić Božidar, Uljarević Radovan 3, Šaravanja Marijan 1, Demirović Amer, Trener: Radosavljević Aleksandar