Matej Mandić ovjerio titulu Izviđača u Zavidovićima

Rukometaši Izviđača novi su rukometni prvaci Bosne i Hercegovine. Skauti su večeras u Zavidovićima u posljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine za sezonu 2020/2021 slavili nad ekipom Krivaje rezultatom 23:28 (10:13).

Susret u Zavidovićima bolje su otvorili domaći rukometaši i več na početku susreta imaju prednost od tri gola razlike. U 12. minuti rezultat je glasio 6:3 u korist domaće ekipe.

U narednim minutama dosta boljom igrom gosti iz Ljubuškog serijom 0:5 dolaze do preokreta, te do poluvremena uspjevaju sačuvati stečenu prednost. Na pauzu se odlazi kod rezultata 10:13 u korist ekipe Izviđača.

Početkom drugog dijela furiozna igra Skauta 1:7 rješavaju pitanje pobjednika u večerašnjem susretu. U 40. minuti Izviđač je imao prednost od devet pogodaka kod rezultata 11:20.

Do kraja susreta nije bio značajnijih promjena. Ekipa domaćina uspjela je smanjiti zaostatak za na kraju konačnih 23:28.

Izviđač su do pobjede vodili sjajni Matej Mandić koji je uspio sakupiti četrnaest odbrana. Od strijelaca najefikasniji su bili Domagoj Alilović sa sedam i Stjepan Jozinović sa šest postignutih pogodaka.

U redovima Krivaje najefikasniji su bili Mehinagić Mirza sa šest i Haris Bašić sa pet postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Izviđač 23:28 (10:13)

SD Zavidovići – 22.5.2021., Sudije: Grbić Dženan i Taletović Mirza, Delegat: Šatordžija Boris
Sedmerci: RK Krivaja 5/5, RK Izviđač 4/4, Isključenja: RK Krivaja (4 minute), RK Izviđač (12 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar 1, Bašić Haris 5, Velić Deni 1, Salkić Ismir 1, Mehić Eldar, Sinanović Edin 2, Alić Amir, Faljić Adin 1, Omerović Jasmin, Čolaković Faris 1, Abdurahmanović Sedžad 3, Mehinagić Mirza 6, Džakmić Amel 2, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Izviđač: Vukšić Milan 4, Alilović Domagoj 7, Kos Miloš 3, Odak Filip, Jozinović Stjepan 6, Bošković Mladen 2, Mišetić Mirko, Bubalo Luka, Miličević Ivan 1, Grbavac Ante, Pavlović Ivano 1, Češko Diano 1, Šoljić Dragan 2, Bebek Mihael, Muhović Amir 1, Mandić Matej, Trener: Čolina Toni