Rukometaši Krivaje bolji od Leotara

Rukometaši Krivaje u okviru 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali su ekipu Leotara, rezultatom 30:26 (15:13).

U jednoj sjajnoj i do samog kraja neizvjesnoj rukometnoj predstavi rukometaši Krivaje sredinom

Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koji su do šeste minute uspjeli napraviti tri gola prednosti 3:0. Sa dva vezana pogotka Leotar smanjuje zaostatak na minus jedan te tako ostaje sve do 12. minute kada je rezultat glasio 5:4.

Serijom 3:0 domaći rukometaši ponovo odlaze na plus četiri gola prednosti 8:4. Sve do kraja prvog dijela gosti iz Trebinja pokušavali su sustići zaostatak, ali neuspješno. Krivaja na pauzu odlazi sa dva gola prednosti 15:13.

Početkom drugog dijela žestok ritam. Igralo se gol za gol sve do 44. minute nakon ćega domaćini uspjevaju povečati prednosti. Serijom 3:0, ekipa Krivaje vraća prednost na plus četiri 25:21.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, pa je susret okončan pobjedom domaće ekipe rezultatom 30:26.

Deni Velić sa osam i Bašić Haris sa šest postignutih pogodaka bili su najefikasniji u redovima Krivaje. Faljić Adin dodao je šest a Salkić Ismir pet.

U redovima Leotara najefikasniji su bili Milojević Aleksandar sa deset i Smajilbegović Ajdin sa šest postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Leotar 30:26 (15:13)

SD Zavidovići – 12.5.2021., Sudije: Čedić Džemal i Đerzić Dino, Delegat: Hasić Alija
Sedmerci: RK Krivaja 4/4, RK Leotar 6/4, Isključenja: RK Krivaja (10 minuta), RK Leotar (0 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar, Bašić Haris 7, Velić Deni 8, Salkić Ismir 5, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin, Alić Amir, Faljić Adin 6, Omerović Jasmin, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 2, Mehinagić Mirza, Džakmić Amel 1, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Leotar: Savović Veselin, Parežanin Marko 1, Milojević Aleksandar 10, Ninković Milomir 3, Omerović Sidik, Ratković Đorđe 1, Grk Igor 3, Kovač Vasilije, Kovač Dimitrije 2, Smajilbegović Ajdin 6, Inić Milorad, Komnenović Marko, Trener: Tavrdić Darko