Rukometaši Krivaje ubjedljivi na gostovanju u Brčkom

Rukometaši Krivaje u okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine upisali su treću uzastopnu, ubjedljivu pobjedu, na gostovanju u Brčkom nad ekipom Lokomotive, rezultatom 31:44 (18:22).

Ekipa Krivaje opravdala je ulogu favorita, te su na kraju gosti iz Zavidovića slavili ubjedljivu pobjedu, ćime su potvrdili osmu poziciju u prvenstvu ove sezone.

Gostujući rukometaši do kraja prvog dijela bili su na plus četiri pa se na pauzu odlazi kod rezultata 18:22.

U nastavku bez većih problema ekipa Krivaje potvrdila je novu pobjedu. Ubjedljivih i visokih plus trinaest na kraju za ekipu Krivaje. Konačan rezultat glasio je 31:44.

Krivaju su do pobjede vodili Bašić Haris sa sedam te Amitović Amar i Velić Deni sa po šest postignutih pogodaka. Pet je dodao Mehić Eldar a Salkić Ismir i Abdurahmanović Sedžad po četiri.

U redovima Lokomotive najefikasniji su bili Simić Slobodan sa devet i Simić Mihajlo sa sedam postignutih pogodaka.

Ekipa Krivaje u posljednjem kolu ugostit će rukometaše Izviđača dok će Lokomotiva na gostovanje u Bugojno kod ekipe Iskre.

RK Lokomotiva – RK Krivaja 31:44 (18:22)

Ekonomska škola Brčko – 15.5.2021., Sudije: Petrović Zoran i Miljević Marko, Delegat: Simić Siniša
Sedmerci: RK Lokomotiva 2/1, RK Krivaja 2/2, Isljučenja: RK Lokomotiva (6 minuta), RK Krivaja (10 minuta)

RK Lokomotiva: Gvozdenović Jovan, Hercegovac Ognjen 2, Puriš Siniša 1, Lucić Leon, Simić Slobodan 9, Simić Mihajlo 7, Milanković Aleksa 5, Delić Enes 3, Nedić Marko 4, Pajić Pero, Trener: Prajo Radomir

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha 1, Amitović Amar 6, Bašić Haris 7, Velić Deni 6, Salkić Ismir 4, Mehić Eldar 5, Sinanović Edin 2, Alić Amir, Faljić Adin 2, Omerović Jasmin 2, Čolaković Faris 3, Abdurahmanović Sedžad 4, Kovačević Danis, Džakmić Amel 2, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan