Sloboda slavila u Zavidovićima

Rukometaši Slobode u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su na gostovanju u Zavidovićima nad ekipom RK Krivaja, rezultatom 29:32 (13:15).

I jedna i druga ekipa pružile su odličnu rukometnu predstavu. Od samog početka susreta igralo se gol za gol, a do prvog ozbiljnijeg vodstva došli su gosti u 10. minuti susreta kod rezultata 4:6. Serijom 3:1, domaća ekipa stiže do poravnanja rezultata u 14. minuti susreta 7:7.

Do kraja prvog dijela Tuzlaci su uspjeli ponovo otići na dva gola prednosti, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:15.

Početkom drugog dijela dosta bolja igra gostujuće ekipe koja već u 40. minuti dolazi do plus šest golova prednosti. Imali su „Solari“ i plus osam u 53. minuti kod rezultata 22:30, da bi boljom igrom u završnici susreta rukometaši Krivaje uspjeli smanjiti zaostatak na samo minus tri, za na kraju konačnih 29:32.

Slobodu su do pobjede vodili Halilković Damir sa deset, Suhonjić Emir sa šest i Tufekčić Adnan sa pet postignutih pogodaka. Edin Klis dodao je četiri.

Na drugoj strani u redovima Krivaje najefikasniji je bio Abdurahmanović Sedžad sa dvanaest postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Sloboda 29:32 (13:15)

SD Zavidovići – 17.3.2021., Sudije: Mešić Irhad i Šatordžija Ognjen, Delegat: Marić Pero
Sedmerci: RK Krivaja 5/4, RK Sloboda  3/2, Isključenja: RK Krivaja  (14 minuta), RK Sloboda (12 minuta)

RK Krivaja:  Omerović Ali-Muhamed, Ćosić Adin, Amitović Amar 3, Bašić Haris 2, Velić Deni 2, Mehić Eldar, Sinanović Edin 3, Sušić Amar, Alić Amir, Faljić Adin 1, Omerović Jasmin, Čolaković Faris 2, Abdurahmanović Sedžad 12, Mehinagić Mirza, Džakmić Amel 3, Hadžihasić Jasmin 1, Trener: Đerzić Adnan

RK Sloboda: Stojanović Dražen, Tufekčić Adnan 5, Suhonjić Emir 6, Ovčina Alen 3, Pekić Spasoje 3, Halilković Damir 10, Čajić Zdravko, Đorđević Luka, Bečić Anes 1, Klis Edin 4, Čajić Renato, Karahodžić Omar, Hamzabegović Harun, Milkunić Muharem, Jusufović Mirza, Jusić Ermin, Trener: Kadić Davor