Ubjedljiva pobjeda Borca na gostovanju u Zavidovićima

Rukometaši Borca u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine upisali su ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Zavidovićima, nad ekipom RK Krivaja, rezultatom 22:34 (12:19).

Do sredine prvog dijela gledali smo ujednačenu borbu, igralo se gol za gol, da bi nakon toga Borac počeo praviti osjetniju gol razliku.

Od 16. minute gosti iz Banja Luke serijom 0:5 dolaze do prve osjetnije gol razlike od plus šest pogodaka, kada je u 21. minuti susreta rezultat glasio 7:13. U narednih nekoliko napada domaćini uspjevaju smanjiti zaostatak na minus tri 10:13, da bi Borac ponovo ušao u seriju pogodaka ćime u 29. minuti dolaze na plus osam pogodaka prednosti.

Do kraja prvog dijela nije bilo značajnijih promjena pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:20.

U nastavku gosti su nastavili sa dobrom igrom što su na kraju krunisali ubjedljivom pobjedom, rezultatom 22:34.

U redovima Borca po četiri pogotka postigli su Perić Luka, Nježić Miloš, Slavuljica Savo, Mililčević Aleksandar i Dakić Milan.

Kod domaćina najefikasniji su bili Abdurahmanović Sedžad i Bašić Haris sa po pet postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Borac m:tel 22:34 (12:20)

SD Zavidovići – 27.2.2021., Sudije: Grbić Dženan i Taletović Mirza, Delegat: Bradarić Haris
Sedmerci: RK Krivaja 11/6, RK Borac 2/2, Isključenja: RK Krivaja (8 minuta), RK Borac (16 minuta)

RK Krivaja:  Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha 1, Amitović Amar 2, Bašić Haris 5, Velić Deni 3, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin 1, Kovačević Danis, Alić Amir 1, Faljić Adin, Omerović Jasmin 1, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 5, Mehinagić Mirza 1, Džakmić Amel 1, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Borac m:tel: Perić Luka 4, Jeremić Nikola 2, Egić Nikola 1, Nježić Miloš 4, Knežević Luka, Vučićević Nemanja 2, Čelica Đorđe 2, Puljizović Saša 2, Draganić Vlado 3, Milovac Nemanja 1, Trkulja Goran 1, Slavuljica Savo 4, Miličević Aleksandar 4, Dakić Milan 4, Subotić Slađan, Padasinaus Artsem, Trener:  Vujović Veselin