Uzbudljiva završnica u Zavidovićima pripala rukometašima Vogošće

Rukometaši Vogošće u okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su minimalnu pobjedu na gostovanju u Zavidovićima, nad ekipom Krivaje, rezultatom 29:30 (12:14).

Susret su bolje otvorili gostujući rukometaši koji su već u desetoj minuti susreta bili na tri gola prednosti 2:5. Raspoloženi golman Vogošće Damir Efendić na početku susreta briljirao je, te nije dopuštao domaćim rukometašima da dođu do pogotka punih sedam minuta.

Svoj treći pogodak Krivaja postiže u 11. minuti, a potom serijom 4:0 domaći rukometaši dolaze do prednosti od jednog pogotka 6:5 u 14. minuti susreta.

Ipak do poluvremena gosti su odigrali nešto kvalitetnije pa na pauzu odlaze sa dva gola prednosti. Rezultat na poluvremenu glasio je 12:14.

Početkom drugog dijela, zahvaljujući raspoloženom Čelici, rukometaši Vogošće povečavaju prednost na plus četiri. Sve do 53. minute susreta gostujući rukometaši uspjeli su rezultatski iskontrolisati susret. U 54. minuti, serijom 3:0 Krivaja dolazi do poravnanja rezultata 24:24.

Pet minuta kasnije, u 59. minuti Vogošća odlazi na tri gola prednosti 26:29, i kada se ćinilo da je sve gotovo, domaćini sa sva pogotka dolaze na samo gol zaostatka. Uzbudljiva završnica u Zavidovićima ipak je pripala gostujućim rukometašima koji su na kraju slavili pobjedu rezultatom 29:30.

Vogošću su do pobjede vodili Čelica Duško sa deset i Memić Elis sa osam postignutih pogodaka. Odličan je bio i golman Damir Efendić koji je u ključnim trenucima briljirao na golu Vogošće.

Na drugoj strani raspoloženi su bili Bašić Haris sa osam te Sinanović Edin i Abdurahmanović Sedžad sa po pet postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Vogošća 29:30 (12:14)

SD Zavidovići – 17.4.2021, Sudije: Bijeljić Saša i Tovilović Miroslav, Delegat: Marić Pero
Sedmerci: RK Krivaja 7/5, RK Vogošća 8/5, Isključenja: RK Krivaja (12 minuta), RK Vogošća (16 minuta)

RK Krivaja:  Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar, Bašić Haris 8, Velić Deni 3, Salkić Ismir 4, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin 5, Alić Amir, Faljić Adin 2, Omerović Jasmin 1, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 5, Mehinagić Mirza, Džakmić Amel, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Vogošća: Čabaravdić Ahmed, Kadrić Nedim, Đapo Haris 3, Sirćo Harun, Čelica Duško 10, Efendić Damir, Čordalija Bekir, Ombaša Ermin, Jelačić Ibro 2, Memić Elis 8, Baraković Šerif 3, Isaković Adnan4, Džemirdžić Bekir, Purić Eldin, Trener: Bašić Adem